Rewitalizacja i poprawa nawilżenia skóry

Mezoterapia igłowa

Wraz z wiekiem wzrasta potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, szyi czy dekolcie. Coraz częściej zauważamy też, że nasza skóra traci młodzieńczą witalność, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Dlatego dla osób zmagających się z tego typu problemami polecamy zabieg mezoterapii igłowej. To zabieg, który warto podarować swojej skórze.

Wskazania do zabiegu

  • skóra wymagająca odżywienia i odmłodzenia,
  • skóra pozbawiona blasku i jędrności,
  • drobne zmarszczki mimiczne,
  • skóra zmęczona, wiotka,
  • zasinienia i obrzęki pod oczami,
  • rozstępy i cellulit.

Opis zabiegu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który poprawia kondycję skóry. Jest to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry substancjami aktywnymi, takimi jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne. Skuteczność mezoterapii warunkowana jest dwoma mechanizmami – samą czynnością ukłucia, która mobilizuje skórę do regeneracji oraz suplementacją składnikami odżywczymi zawartymi w wysokiej jakości koktajlach. Dzięki zastosowaniu supstancji aktywnych w głąb skóry następuje błyskawiczna przebudowa naskórka oraz zostają pobudzone procesy produkcji kolagenu i elastyny. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kosmetyków. Zabieg stosowany jest na poprawę napięcia skóry oraz w celu redukcji cellulitu i rozstępów. Mezoterapia jest również stosowana w leczeniu łysienia, blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry. Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najpopularniejsze miejsca to twarz, dekolt, szyja oraz głowa.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w leczeniu konkretnego problemu medycznego. Jeśli występuje taka konieczność, Pacjent otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Następnie lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę. Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas wykonywania występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.

Efekty po zabiegu

Efekty mezoterapii widoczne są już po kilku dniach, natomiast stan skóry poprawia się jeszcze przez kilka miesięcy. Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie skóry i naskórka, powodując redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Zabieg mezoterapii doskonale sprawdza się też w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych. Pełne efekty mezoterapii widoczne są już po serii 4-6 zabiegów, które powinny odbywać się cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej raz na kilka miesięcy.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas mezoterapii odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Ile trwa zabieg?Zabieg trwa 30-60 minut. Z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1-2 raz w roku.
Jak często powtarzać zabieg?Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych.
Przeciwwskazania do zabiegu• czynna infekcja,
• czynna opryszczka,
• zmiany ropne na skórze,
• choroby nowotworowe w trakcie leczenia,
• przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew,
• tendencje do powstania bliznowców,
• stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy.
Zalecenia po zabieguPo mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji skupionej przede wszystkim na nawilżaniu.

Usługi na najwyższym poziomie・

Umów wizytę

Skontaktuj się, by uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania. Podpowiemy, doradzimy oraz umówimy wizytę, u jednego z naszych specjalistów, w dogodnym dla Ciebie terminie. Spotkajmy się w DEA-MED.

Błąd w wyświetlaniu? Kliknij tutaj. | Dokonując rejestracji on-line poprzez powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności.