Stomatologia・Pedodoncja

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja zajmuje się leczeniem stomatologicznym dzieci z uwzględnieniem specyfiki związanej z rozwojem zębów, ich zawiązków oraz wzrostem kości. Próchnica u dzieci rozwija się bardzo szybko, dlatego dziecko powinno być pod stałą kontrolą specjalisty, a wizyty kontrolne powinny odbywać się co 5-6 miesięcy. Pomimo, iż zęby mleczne wypadają, są bardzo ważne w rozwoju i kształtowaniu się uzębienia stałego.

Dentysta dziecięcy w Ostrowie Wielkopolskim

Stomatologia dziecięca to specjalność stomatologii, która skupia się na opiece nad dziećmi i młodzieżą. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które potrzebuje opieki stomatologicznej, nasz zespół może zapewnić wam najlepszą możliwą opiekę.

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Wizyta adaptacyjna w stomatologii dziecięcej jest niezmiernie ważna nie tylko dla Małego Pacjenta, ale również dla rodziców i lekarza. Podczas takiej wizyty dziecko może oswoić się z gabinetem i całym sprzętem oraz zaprzyjaźnić z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania pacjenta oraz jego rodziców.

W DEA-MED stomatolog stara się stworzyć przyjazną i ciepłą atmosferę, aby dziecko nie czuło strachu i nie unikało wizyt u dentysty w przyszłości.

Dla Małych Pacjentów przygotowaliśmy dyplomy i nagrody-niespodzianki, które wręczamy po zakończeniu wizyty.

Dentysta dla dziecka

Leczenie zębów u dzieci

Leczenie zachowawcze zębów żywych u dzieci niemal nie różni się od leczenia zachowawczego u dorosłych poza tym, że w szerokiej gamie materiałów proponujemy glasjonomery oraz wypełnienia kompozytowe w różnych kolorach, np. zielony, czerwony, różowy itp. 

Dziecko może samo wybrać swój ulubiony, błyszczący kolor, dzięki czemu staje się częściowo odpowiedzialne za efekt.

Uszczelnianie i ochrona

Lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie to zabieg przeprowadzany głównie u dzieci. Polega na wypełnieniu bruzd zębów płynnym kompozytem z wysoką zawartością fluoru, zabezpieczającego zęby przed próchnicą i nadwrażliwością. 

Zabieg lakowania przeprowadza się głównie na zębach trzonowych i przedtrzonowych, ponieważ ich pokryta bruzdami powierzchnia sprzyja rozwijaniu bakterii, odpowiedzialnych m.in. za próchnicę. 

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Ochrona i odbudowa szkliwa

Fluoryzacja zębów dziecka

Fluoryzacja to zabieg zabezpieczający powierzchnię zębów i wzmacniający szkliwo, chroniąc je przed bakteriami. Podczas wykonywania tego zabiegu stosujemy preparaty zawierające fluor w postaci żelu, pianki lub lakieru. 

Zabieg ten może być wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. 

Jest to zabieg krótki i bezbolesny. Można powtarzać go profilaktycznie co 6 miesięcy.

Usługi na najwyższym poziomie・

Umów wizytę

Skontaktuj się, by uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania. Podpowiemy, doradzimy oraz umówimy wizytę, u jednego z naszych specjalistów, w dogodnym dla Ciebie terminie. Spotkajmy się w DEA-MED.

Błąd w wyświetlaniu? Kliknij tutaj. | Dokonując rejestracji on-line poprzez powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności.