Stomatologia・

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje leczenie próchnicy oraz odbudowę zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie.

Próchnica jest powszechną chorobą jamy ustnej, występuje nawet u bardzo małych dzieci. Przyczyną jej powstawania jest obecność bakterii w płytce nazębnej, wynikająca z nieprawidłowej higieny jamy ustnej i złej diety. Nieleczona próchnica może być początkiem poważnych chorób i doprowadzić do utraty zębów, dlatego usunięcie jej pomaga uniknąć różnych powikłań.

Wypełnienia kompozytowe

Wypełnianie ubytków próchnicowych

Wypełnienia kompozytowe to jedne z najbardziej estetycznych metod wypełniania ubytków próchnicowych w zębach. Charakteryzują się doskonałą szczelnością, przeziernością, dużą trwałością oraz wysoką estetyką.

Efekty wypełniania kompozytowego

Dopasowanie kompozytów do koloru zębów jest jedną z najważniejszych zalet stosowania tych materiałów. Po zabiegu zęby wyglądają naturalnie, a plomby są niemal niewidoczne. Dopasowują się idealnie do kształtu i koloru uzupełnionego zęba.

Leczenie nadwrażliwości zębów

Nadwrażliwość szyjek zębowych jest bardzo powszechnym problemem. Charakteryzuje się nadmierną reakcją zęba na zimno, ciepło i inne czynniki.

Czym objawia się nadwrażliwość zębów?

Najczęściej objawia się ona jako krótki i ostry ból, spowodowany reakcją odsłoniętej zębiny na różne bodźce, np. picie ciepłych napojów, dotknięcie zęba szczoteczką podczas mycia bądź jedzenie kwaśnych i słodkich pokarmów.

Jak przebiega leczenie nadwrażliwości zębów?

Leczenie nadwrażliwości obejmuje między innymi lakierowanie zębów preparatami zawierającymi wysokie stężenie fluoru i odbudowę zębów płynnym szkliwem. Odsłoniętą powierzchnię zęba można osłonić zakładając wypełnienie. Wypełnienia takie są nie do odróżnienia od własnego zęba, a dolegliwości bólowe ustępują.

Usługi na najwyższym poziomie・

Umów wizytę

Skontaktuj się, by uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania. Podpowiemy, doradzimy oraz umówimy wizytę, u jednego z naszych specjalistów, w dogodnym dla Ciebie terminie. Spotkajmy się w DEA-MED.

Błąd w wyświetlaniu? Kliknij tutaj. | Dokonując rejestracji on-line poprzez powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności.