Szybki i nieinwazyjny sposób w walce z oznakami starzenia

Kwas hialuronowy

Ciężko sobie wyobrazić dzisiejszą medycynę estetyczną bez zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest on powszechnie nazywany „eliksirem młodości” z powodu szerokiego zastosowania w medycynie estetycznej i kosmetyce. Stosujemy go na twarz, usta czy pod oczy. Dlatego coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego, dostarczając go zewnątrz w formie zastrzyków. To również jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu

  • wygładzanie zmarszczek i fałdów skóry, np.na czole lub tzw. kurzych łapek,
  • utrata objętości i zarysu twarzy,
  • modelowanie twarzy, np. kształtu nosa,
  • poprawa kształtu ust i ich nawilżenie,
  • blizny potrądzikowe,
  • poprawa wyglądu skóry na twarzy, szyi, dekolcie,
  • zwiotczała skóra na dłoniach,
  • nienaturalnie szczupła twarz, zbyt ostre rysy.

Opis zabiegu

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a najwyższe jego stężenie jest w skórze właściwej. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. W skórze młodej kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka starzeje się, traci zdolność wiązania wody, czego skutkiem jest powstawanie zmarszczek. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla operacji plastycznych, mających na celu odmłodzenie twarzy.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy można wprowadzać do tkanek za pomocą igieł lub specjalnych tępo zakończonych kaniul. W praktyce igły stosowane są zazwyczaj w celu wypełniania pojedynczych zmarszczek, bruzd, a także w przypadku zabiegów korygowania i powiększania ust. Natomiast kaniule wykorzystuje się w zabiegach wolumetrycznych (poprawiających objętość), podczas których preparat wprowadza się z jednego punktu wkłucia w wielu kierunkach na dużym obszarze. Zastosowanie kaniul zmniejsza ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów. Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Efekty po zabiegu

Efekt terapii kwasem hialuronowym jest natychmiastowy – wypełnienie zmarszczek, nadanie objętości, wymodelowanie ust, poprawienie konturu twarzy, pobudzenie naturalnego procesu regeneracyjnego skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo większość preparatów z kwasem hialuronowym zawiera w składzie substancje znieczulające, co minimalizuje odczucia bólowe. Odczuwany jest jedynie pewien dyskomfort związany z samym wkłuciem igły.

Ważne informacje

Ile trwa zabieg?Zabieg trwa średnio 30-45 minut. Przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym lub stosując maść znieczulającą.
Jak często powtarzać zabieg?Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy. Zabieg można powtórzyć po ok. 1-1,5 roku.
Przeciwwskazania do zabiegu• choroby o podłożu autoimmunologicznym,
• skłonności do powstania blizn przerostowych,
• stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
• nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
• choroby nowotworowe.
Zalecenia po zabieguMiejsc poddanych zabiegowi z reguły nie należy samodzielnie masować (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Nie należy przez dwa tygodnie korzystać z sauny, basenów, uprawiać forsownej aktywności fizycznej. Należy pić dużo wody, aby utrzymać efekty zabiegu. Po 2 tygodniach wskazana jest wizyta kontrolna, aby ocenić końcowy efekt zabiegu.

Usługi na najwyższym poziomie・

Umów wizytę

Skontaktuj się, by uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania. Podpowiemy, doradzimy oraz umówimy wizytę, u jednego z naszych specjalistów, w dogodnym dla Ciebie terminie. Spotkajmy się w DEA-MED.

Błąd w wyświetlaniu? Kliknij tutaj. | Dokonując rejestracji on-line poprzez powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności.